schodiska.jpgModerné schodisko dnes už nie je skryté niekde „za rohom“, práve naopak. Stalo sa neoddeliteľnou súčasťou interiéru a v mnohých prípadoch je vďaka svojim estetickým kvalitám povýšené na samostatný interiérový solitér.
Ešte pred tým ako si konkrétny typ vyberiete, popremýšľajte o vašich potrebách a životnom štýle. Umiestnenie schodiska by totiž nemalo obmedzovať chod domácnosti a pohyb po byte, či dome by malo maximálne uľahčiť. Ak majú schody viesť priamo do priestorov určených na relax a spánok obyvateľov domu, stačí jednoduchšia konštrukcia. Pokiaľ ale plánujete schodiskom prepojiť spoločenské priestory s galériou, či podkrovnou terasou, zvoľte veľkolepejšie riešenie.
V použitých materiáloch si svoju veľkú popularitu stále udržuje drevo a to ako konštrukčný, tak aj povrchový materiál. Z používaných drevín sú to najmä dub, buk, jaseň, či javor, no v poslednom období sú rozšírené aj exotické dreviny. Pod vplyvom súčasných interiérových trendov nachádzame drevo stále častejšie kombinované so sklom, ale aj s kovovom a to najmä v nosnej konštrukcii. Vysoko elegantná a vzdušná je však aj samotná kombinácia kovu so sklom.